Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

Jednodniowa wycieczka do Wrocławia

W ramach programu „Poznaj Polskę”

uczniowie klas I- III

Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wągłczewie

w dniu 16 października 2023r.

uczestniczyli w zorganizowanej jednodniowej wycieczce do Wrocławia

Uczestnicy wycieczki odwiedzili m.in.:

• Wrocław - zespół historycznego centrum, Wrocław, dolnośląskie;

• Hydropolis- centrum wiedzy o wodzie, Wrocław, dolnośląskie;

• Wrocław- Muzeum Narodowe we Wrocławiu - Panorama Racławicka.

Celem programu jest sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki.

Podczas wycieczki realizowane były również cele takie jak: kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego; upowszechnianie wśród uczniów zasad ochrony środowiska naturalnego oraz wiedzy o składnikach i funkcjonowaniu rodzimego środowiska przyrodniczego, a także umiejętności korzystania z zasobów przyrody; poznawanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii: poznanie rozwoju kulturalnego i gospodarczego Wrocławia, poznanie historii miasta, zapoznanie z najważniejszymi obiektami i zabytkami Wrocławia, kształtowanie umiejętności bezpiecznego obcowania z przyrodą i naturą, zachęcenie do czynnego poznawania Polski; wspomaganie rodziny i szkoły w procesie wychowania; poznawanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach; przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym, w szczególności w ramach profilaktyki uniwersalnej; rozpoznawanie przez uczniów własnych uzdolnień, zainteresowań; integracja wychowanków i wzmacnianie więzi koleżeńskiej i propagowanie aktywnego spędzenia czasu wolnego.

W planie mięliśmy: ZOO, Panoramę Racławicką, Hydropolis oraz Rynek. Każdy znalazł coś dla siebie. Miłośnicy zwierząt byli zachwyceni Afrykanarium w ZOO. Panorama Racławicka to gratka dla fanów historii. Ekspozycja dzieła J. Styki i W. Kossaka robi olbrzymie wrażenie. Wszystkich uczestników wycieczki oczarowały pokazy Hydropolis. Szkoda, że nie byliśmy tam po zmroku. Po tych wszystkich wrażeniach spacerowaliśmy po wspaniałej wrocławskiej Starówce szukając słynnych figurek krasnali. Wrocław urzekł nas swym pięknem, na pewno wrócimy tam jeszcze.