• Pasowanie na czytelnika

20 X 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I. Był to dla pierwszoklasistów kolejny ważny dzień w życiu szkolnym. Wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do: korzystania ze zbiorów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Podczas pasowania uczniowie klasy I zwiedzili bibliotekę, poznali regulamin, obejrzeli wystawki najładniejszych
    i najciekawszych książek dla dzieci, wysłuchali „życzeń książki”, a z tajemniczej skrzyni wyjmowali przedmioty charakterystyczne dla tytułów znanych książek. Następnie złożyli ślubowanie „dobrego czytelnika”. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Warto wiedzieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać, czytelnikiem jest się od pierwszej do ósmej klasy. Zapraszamy wszystkich uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego!

Zapraszamy do galerii.

• Wycieczka Wrocław

16 października 2023r. odbyła się wycieczka do Wrocławia w ramach programu "Poznaj Polskę". Byliśmy m.in.w Hygropolis i zwiedziliśmy rynek.

• Przerwa na czytanie

13 października 2023r. włączyliśmy się całą społecznością szkolną do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. „Przerwa na czytanie– bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Dzięki uczestniczeniu w tej akcji promowaliśmy czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży; nastąpiła integracja środowiska lokalnego; pokazaliśmy uczniom, że czytanie jest ciekawe i zachęciliśmy uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim za udział w tej ważnej i potrzebnej akcji. Zapraszamy do galerii.

• Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 28 września 2023r. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023r.

- godz. 8.00 - Msza Św. w Kościele Parafialnym w Wągłczewie

- godz. 9.00 - spotkanie w szkole

- godz. 10.30 - odwóz uczniów.

Serdecznie zapraszamy.

• Ważne!

W związku z trwającym remontem utrudniony jest kontakt z sekretariatem szkoły. W nagłych sprawach prosimy o osobiste zgłaszanie się do szkoły lub kontakt telefoniczny pod nr 885578272.

• Dzwonki

1.               750      -        835