O Programie Realizacja Programu „Laboratoria przyszłości” w naszej Szkole rok szkolny 2022/ 2023

O Programie

Laboratoria przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zgodnie z dyspozycją Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W listopadzie 2021r. ruszył nabór wniosków ze szkół podstawowych, w którym swój akces zgłosiła nasza Szkoła.

Został przygotowany wniosek na kwotę 30 000 zł

Szkoła spośród pozycji zawartych w katalogu wyposażenia „ Laboratoria przyszłości” zakupiła:

1. z wyposażenia podstawowego:

1. drukarkę 3D premium Makerbot Sketch wraz z laptopem 15,6'' / i5 / 8GB RAM / 512GB SSD

2. filament standard zestaw 7 szpul

3. mikrokontroler Lofi z funkcją robota

4. stację lutowniczą

5. cynę do lutowania

6. aparat cyfrowy z funkcją kamery przenośnej standard

7. statyw do aparatu standard

8. mikroport do aparatu

9. mikrofon kierunkowy do aparatu premium

10. oświetlenie do realizacji nagrań na 1 żarówkę

11. Gimbal do aparatu standard

12. torbę na aparat

1. z wyposażenia dodatkowego

1. nagłośnienie szkoły - radiowęzeł z montażem

2. dyktafony

Dyrektor szkoły wyznaczył szkolnego koordynatora- panią Ilonę Woźniak- Weszczak, którego zadaniem jest popularyzacja wykorzystania wyposażenia oraz wsparcie osób prowadzących zajęcia w szkole w jego stosowaniu.